Мени

Циркулар кружна пила стабилен со ногалки HS110S Scheppach - 220-240V 50Hz 2000W - 254mm

 • 3D ПРИКАЗ
 • силен 2000W мотор
 • 4800 вртежи во минута
 • екстензии од двете страни за сечење поголеми парчиња
 • основа на масата вклучена
 • ласерски зрак за прецизно сечење
 • 87mm максимална висина на сечење
 • 254mm дијаметар на карбидна кружна пила
 • навалување на пилата од 0 до 45 степени
 • ширина и висина на сечење подесливи преку вртливо тркало
 • штитник на пилата , водилица на прачето и граничник вклучени
 • Залиха: од лагер
 • Бренд:
 • код: 5901312901
Залиха: од лагер
14400ден.   

HS110 Е МОЌНА АЛАТКА КОЈА СО СВОЈАТА ШИРОКА ОПРЕМА МУ ДОЗВОЛУВА НА АМБИЦИОЗНИОТ УМЕТНИК И ЗАНАЕТНЧИЈА ОДЛИЧНО ДА ЈА ИСКОРИСТИ.
Моќен мотор од 2000 вати
Наставките на масата лево и десно ја зголемуваат потпорната површина дури и за поголеми работни парчиња
Основна рамка како стандардна
Максимална висина на сечење до 87 mm
HW сечило за пила со Ø 254 mm (24T)
Подесување на висината и навалувањето со рачно тркало
Вклучува заштита на сечилото на пилата, мерач на вкрстено сечење и надолжен стоп
 
Машинската пила scheppach HS110S е стандардно поставена на стабилна основна рамка - така што има сигурна, нелизгава држачка и удобна работна висина од 87 см. Пилата и надоградбата тежат само 19 kg, така што може лесно да се постават во средината на работилницата или на отворено за работа. Ова значи дека секогаш имате доволно слобода на движење кога ракувате со долги даски.
 
Моќниот мотор од 2000 вати гарантира високи перформанси дури и со тврди парчиња дрво и обезбедува максимална брзина на сечилото на пилата од 6500 вртежи во минута.
 
Кружната пила за маса е опремена и со продолжеток за маса на левата и десната страна на работната површина, така што поголемите работни парчиња можат безбедно и рамно да се постават на масата за пила широк 930 mm со продолжетоци.
 
Висината на сечилото за пила од 254 mm може да се прилагоди со рачна рачка, при што максималната висина на сечење е 87 mm. Континуираното прилагодување на аголот од 45° исто така може прецизно да се прилагоди со помош на агломер. Заштитата на листот на пилата обезбедува максимална безбедност при работа, а вшмукувањето на сечилото на пилата на врвот и на дното обезбедува работна површина без чипови.
 
Прецизни димензионални сечења се можни со користење на надолжно стоп, кое може да се користи и десно и лево од сечилото на пилата. Вградената лупа го олеснува читањето на агломерот. Со рачката за брзо ослободување, надолжното стоп може правилно да се постави за неколку секунди.

Вклучено и аголна водилица со прецизен агломер
 
Опсегот на испорака, исто така, вклучува и мерач на вкрстено сечење со кој може прецизно да се постават пресеците на аголот од -60° до +60°. Ова осигурува дека работното парче може безбедно да се води и правилно да се сече.
3D ПРИКАЗ

Mодел HS110
Должина на машината 93cm со екстензии
Ширина на машината 70cm
Висина на машината 101cm
Напон 230 V
Снага на потор 2000W
Вртежи на пилата 4800 во минута
Фреквенција 50 Hz
Дијаметар на сечилото на пилата 254mm
Дијаметар на отворот на сечилото на пилата 30mm
Должина на маса 630mm
Ширина на маса 546mm
Број на заби 24
макс. ширина на сечење 2,8
Висина на маса 870mm
максимален опсег на навалување 0,0
Мин. опсег на вртење 45
макс. висина на сечење 90stepeni  87mm
макс. висина на сечење 45stepeni   55mm
Должина на екстензијата на масата 630mm
Ширина на проширување на масата 192mm

Customer Reviews

 1. Samantha Smith
  Phasellus id mattis nulla. Mauris velit nisi, imperdiet vitae sodales in, maximus ut lectus. Vivamus commodo scelerisque lacus, at porttitor dui iaculis id. Curabitur imperdiet ultrices fermentum.
  27 May, 2018
 2. Adam Taylor
  Aenean non lorem nisl. Duis tempor sollicitudin orci, eget tincidunt ex semper sit amet. Nullam neque justo, sodales congue feugiat ac, facilisis a augue. Donec tempor sapien et fringilla facilisis. Nam maximus consectetur diam. Nulla ut ex mollis, volutpat tellus vitae, accumsan ligula.
  12 April, 2018
 3. Helena Garcia
  Duis ac lectus scelerisque quam blandit egestas. Pellentesque hendrerit eros laoreet suscipit ultrices.
  2 January, 2018

Write A Review