Мени

Електрична машина за острење ножеви Scheppach Tiger 5000 со воден камен

дијаметар на каменот 200mm ,ширина 40mm
низок број на вртежи 115 v/min
мотор 150W
тежина на цела машина 9 kg

 • Залиха: од лагер
 • Бренд:
 • код: 5903205901
Залиха: од лагер
8790ден.   

Идеалена за ресторани,хотели,месари или хоби
Дава одличен резултат при острење на ножеви и алат.
Супер лесна машина за употреба не е потребна обука или искуство
Нискиот број на вртежи и водата за ладење спречуваат жарење на металот со што алатот би изгубил на цврстина
Овој начин на острење е единствен кој дава траен финиш на острењето.
каменот за острење е супер цврст и може да остри алати и до 60HRC цврстина 
 

 • Солидно цврсто куќиште, мотор отпорен на прскање со вода како и прекинувачот
 • Тибок индукциски мотор 
 • Специјален камен за острење со aluminium Oxide
 • Вклучува држач за рамни алати, длета и слично
 • Вклучва абразивна паста за полирање
 • Вклучува агломер за точно подесување на аголот на острење
 • Резервоар за вода без прскање на вода
 • Полирачко тркало со кожа за финиширање на острењето

ДИМЕНЗИИ: L x W x H  290x330xmm
Дијаметар на каменот за острење 200mm , ширина 40mm
Грит - рапавост на каменот К220
Материјал на каменот: Високо квалитетен со aluminium oxide
Тркало за полирање дијаметар и ширина : 220 x 30 mm
Брзина на ротација 115 rpm
Мотор 230-240V
Влезна снага ; 150W
Тежина нето 9 kg

Customer Reviews

 1. Samantha Smith
  Phasellus id mattis nulla. Mauris velit nisi, imperdiet vitae sodales in, maximus ut lectus. Vivamus commodo scelerisque lacus, at porttitor dui iaculis id. Curabitur imperdiet ultrices fermentum.
  27 May, 2018
 2. Adam Taylor
  Aenean non lorem nisl. Duis tempor sollicitudin orci, eget tincidunt ex semper sit amet. Nullam neque justo, sodales congue feugiat ac, facilisis a augue. Donec tempor sapien et fringilla facilisis. Nam maximus consectetur diam. Nulla ut ex mollis, volutpat tellus vitae, accumsan ligula.
  12 April, 2018
 3. Helena Garcia
  Duis ac lectus scelerisque quam blandit egestas. Pellentesque hendrerit eros laoreet suscipit ultrices.
  2 January, 2018

Write A Review