Мени

Готвачки нож Yaxell серија Zen utility 100mm VG10 јадро дамаскус 37слоја HRC61

 • Залиха: од лагер
 • Бренд:
 • код: 35535-zen
Залиха: од лагер
6790ден.   

Zen серијата има јадро од VG10 stainless челик и супериорна тврдост од HRC61 на Rockwell скалата. Ножевите од оваа серија имаат 37 слоја со едноставна дамаск железна текстура:Односно од по 18 слоја од секоја страна на јадрото.Финиширан е со вдлабнатини на горниот дел од двете страни направени со удирање на сечилото и го има одштампано името на серијата на Јапонски.

Рачката е од црна микарта , финиширана и дополнително прицврстена со две stainless метални нитни. Овој материјал не се собира или деформира , одобрен е за допир со храна и ќе трае со децении

Ножот е лесен за употреба за обработка на секаков вид на храна , посебно за лупење или сечење на овошје и зеленчук . Со краткото сечило има мала тежина

Рачно е направен во Seki City Јапан

Одржување со плакнење во вода со поредок детергент

Ножот треба да се чува од удари или испуштања на под. Ножот не е предвиден да се удира врз него. Не смее да се пере во машина за садеви

Yaxell Zen utility нож
модел број 35535

Должина на сечилото 100mm
Ширина на сечилото 24mm
Вкупна должина 220mm
Дебелина на сечилото 1,6 mm
Тврдост на сечилото 61±1 HRC
Тежина 106 gr
Агол за острење 12 степени
Тип на рачка Western grip 

Yaxell Japan е од Seki City во Gifu префектура северно од Nagoya на главниот остров Honshu централен Јапан
Yaxell од 1932 е водечки производител на супериорно квалитетни кујнски ножеви кои се користат од професионалци , професионални готвачи и готвачи низ целиот свет

Customer Reviews

 1. Samantha Smith
  Phasellus id mattis nulla. Mauris velit nisi, imperdiet vitae sodales in, maximus ut lectus. Vivamus commodo scelerisque lacus, at porttitor dui iaculis id. Curabitur imperdiet ultrices fermentum.
  27 May, 2018
 2. Adam Taylor
  Aenean non lorem nisl. Duis tempor sollicitudin orci, eget tincidunt ex semper sit amet. Nullam neque justo, sodales congue feugiat ac, facilisis a augue. Donec tempor sapien et fringilla facilisis. Nam maximus consectetur diam. Nulla ut ex mollis, volutpat tellus vitae, accumsan ligula.
  12 April, 2018
 3. Helena Garcia
  Duis ac lectus scelerisque quam blandit egestas. Pellentesque hendrerit eros laoreet suscipit ultrices.
  2 January, 2018

Write A Review