Мени

Пенкало со светло и ласер Olight Open Pro black

● Зелен ласер & LED: O'Pen про е иновативно 3 во едно пенкало со зелен ласер и ЛЕД вело светло одлично за пишување,презентации или читање.

● Лесно активирање: L- тип прекинувач Активација со LED прекинувач, лесно отварање активирање на мината и лесно активирање на светлото со притискање..

● На разделување: Пенкалото се разделува на два дела за поголема флексибилност. плнење преку USB-C

● Супер Hands-free искуство: Редизајнирана ЛЕД со вграден клип .Појачан челичен клип за зачакување на џеб, ранец,капа или лаптоп .

 • Залиха: од лагер
 • Бренд:
 • код: Open-pro-bk
Залиха: од лагер
5190ден.   

\

Технички детали општо  
Досег на зракот 14 m
Максимална количина на светлосен зрак 120 lumen
Начин на полнење USB - C
Компатибилни батерии 3.7V 110mAh/407mWh Rechargeable Lithium Polymer Battery (Built-In)
Извор на светлост High Performance White LED (5700K)
Нивоа на осветленост - модови и трајност  
High 120 lumens
Run time High 23 minutes
Medium 60 lumens
Run time medium 45 minutes
Low 20 lumens
Run time Low 120 hours
Moon 5 lumens
Run time moon 8 hours
Strobe Не
SOS / BEACON Не
Технички карактеристики  
Водоотпорност No
Тежина 35 gr
Должина 153 mm
Дијаметар на телото 12.7 mm
Пакување Картонска кутија Gift
Намена Секојдневна , надворешна употреба ,внатрешна , презентации , друго
Содржина на пакувањето  
  Open , батерија вградена со мина за пишување x 1
  USB A-C Charging Cable x 1
  Дополнителна мина Spare RF-OL182X BK Refill ×1
  Упатство за користење x 1
Материјал  
  Алуминиумска легура

Customer Reviews

 1. Samantha Smith
  Phasellus id mattis nulla. Mauris velit nisi, imperdiet vitae sodales in, maximus ut lectus. Vivamus commodo scelerisque lacus, at porttitor dui iaculis id. Curabitur imperdiet ultrices fermentum.
  27 May, 2018
 2. Adam Taylor
  Aenean non lorem nisl. Duis tempor sollicitudin orci, eget tincidunt ex semper sit amet. Nullam neque justo, sodales congue feugiat ac, facilisis a augue. Donec tempor sapien et fringilla facilisis. Nam maximus consectetur diam. Nulla ut ex mollis, volutpat tellus vitae, accumsan ligula.
  12 April, 2018
 3. Helena Garcia
  Duis ac lectus scelerisque quam blandit egestas. Pellentesque hendrerit eros laoreet suscipit ultrices.
  2 January, 2018

Write A Review