Мени

Olight Seeker 4 pro black батериска лампа

● Осветлува како ден: Макс 4,600-lumen излез и домет од 260 метри, има 6 модови за работа за сите потреби при кампување, планинарење,рекреација, работа, ноќни смени, прошетки,итни случаи, пребарувања , спасувања и друго.

● Полнење по избор: Две опции за полнење на батеријата, Тип USB-C вграден во футролата или магнетно преку MCC3 кабел ( опционално)

● Повеќенаменска футрола: Футролата е и држач на лампата дава брзо заклучување/ отклучување и балансира меѓу безбедност и удобност. Исто дава полнење и повеќе видови на закачување и носење на лампата , правејќи го seeker 4 про мулти функционална.

● Поголем & Удобен метален прекинувач: Долго притискање за менување на модовите, или ротирање за мазно менување на јачината и овозможува лесно работење дури и со ракавици.

● Прва ласерски микроперфорирана светилка во индустријата: 1,200 микро перфорирани отвори креираат нови сокриени индикатори за ниво на осветленост и наполнетост и плус сепак лампата е IPX8 водоотпорна.

 • Залиха: од лагер
 • Бренд:
 • код: seeker-4pro-bk
Залиха: од лагер
10690ден.

✔ Seeker 4 pro


✔ Најдобрата иновативна футрола

✔ Двојна опција за полнење

✔ Додека е лампата исклучена , извлечете ја од футролата за да се отклучи и вратете ја назад за да се заклучи

✔ Иновативната футрола овозможува неколку начини на носење надвор и скалдирање внатре

✔ Лесна за контрола преку големо ротационо копче

✔ 1200 перфорирани отвори за индикаторот на лампата. Истите запечатени за да не пропуштаат вода

✔ Првпат кај Seeker серијата може да ја подесите осветленостат со ротирање на копчето пред да ја вклучите лампата

✔ Недостижен комфорт при ракувањето со егрономски обвиткан силиконски грип

✔ Голема 5000mAh батерија , дава 15 дена издржливост при користење на најслабиот мод

✔ Seeker 4 pro


 

Технички детали општо  
Досег на зракот 260 m
Максимална количина на светлосен зрак 4600 lumen
Максимален интензитет на зракот 16895 candela
Компатибилни батерии Customized 5000mAh 3.7V 21700 Rechargeable Lithium Battery
Начин на полнење USB-C преку футролата-држачот или со USB со мегнетна глава MCC3 Magnetic Charging Cable ( опционално - магнетниот кабел не се испорачува со лампата)
Извор на светлост High-Performance Cool White LED (5700K~7000K) / Neutral White LED (4000K~5000K)
Начин на вклучување на модови Вртлив прекинувач
Вид на оптика TIR Lens
Нивоа на осветленост - модови и трајност  
Турбо 4600~1200~600 lumens
Run time Турбо 2.5 + 122 + 35 minutes
Високо 1200~600~300 lumens
Run time високо 135 + 35 + 10 minutes
Средно 300 lumens
Run time средно 11 hours
Ниско 50 lumens
Run time ниско 60 hours
Moon - најниско 5 lumens
Run time moon 15 days - денови
Strobe  Да, 13Hz at 4,600 lumens
SOS / BEACON Не
Технички карактеристики  
Водоотпорност IPX8
Тежина 205 gr
Должина 133 mm
Дијаметар на главата 35 mm
Дијаметар на телото 28 mm
Пакување Картонска кутија Gift
Намена Секојдневна употреба , надворешна употреба , планинарење, кампување,пребарување и спасување , полициски сили
Содржина на пакувањето  
  Seeker 4 pro black Neutral white (Battery Included) x 1
  Vertical Holster x 1
  Holster Fixing Bracket x 1
  USB-C Charging Cable x 1
  Stainless Steel Screw x 2
  Plastic Expansion Screw x 2
  Упатство за користење x 1
Материјал  
   Aluminum Alloy

Customer Reviews

 1. Samantha Smith
  Phasellus id mattis nulla. Mauris velit nisi, imperdiet vitae sodales in, maximus ut lectus. Vivamus commodo scelerisque lacus, at porttitor dui iaculis id. Curabitur imperdiet ultrices fermentum.
  27 May, 2018
 2. Adam Taylor
  Aenean non lorem nisl. Duis tempor sollicitudin orci, eget tincidunt ex semper sit amet. Nullam neque justo, sodales congue feugiat ac, facilisis a augue. Donec tempor sapien et fringilla facilisis. Nam maximus consectetur diam. Nulla ut ex mollis, volutpat tellus vitae, accumsan ligula.
  12 April, 2018
 3. Helena Garcia
  Duis ac lectus scelerisque quam blandit egestas. Pellentesque hendrerit eros laoreet suscipit ultrices.
  2 January, 2018

Write A Review