Мени

Olight Arkfeld UV Green OD flat CW батериска лампа со дополнително UV светло

● Првата бела LED со УВ светлка на Olight: Традиционална бела LED со 5 нивоа на осветленост и максимален излез од 1.000 лумени во комбинација со УВ светлика.

● Разновидна УВ светлина: УВ светлката емитира моќна светлина од 580 mW (365 nm бранова должина) за да ви помогне да гледате работи што инаку не се видливи со голо око. Од проверка на фалсификувани пари, идентификување на флуоресцентни минерали или инсекти до обезбедување дека вашата хотелска соба е чиста.

● Ултра тенко и нелизгачко рамно тело: Уникатниот дизајн со рамна форма со CNC направен грип против лизгање ја прави исклучително удобна да ја држите во рака или да ја носите во џеб. (Само 87 gr во тежина и 15 mm во дебелина).

● Две температури на бои се достапни: Ладната бела светлина може да им даде на луѓето светло и трезвено чувство и им овозможува поголема концентрација, додека неутралната бела светлина им дава на луѓето удобно, пријатно и мирно чувство, во зависност од вашите лични преференции.

● Двонасочна џебна штипка за носење со дупка за ремен и магнетна основа: Двонасочниот клип цврсто се прицврстува на кошула, џеб или капа за лесно носење. Прицврстувачот исто така вклучува интегрирана дупка за јаже. Arkfeld UV, исто така, има магнетна основа што ви овозможува лесно да го прикачите на било која железна површина

 • Залиха: од лагер
 • Бренд:
 • код: arkfeld-CW-UV-GR-od
Залиха: од лагер
5990ден.    

Технички детали општо  
Досег на зракот 85 m
Максимална количина на светлосен зрак 1000 lumen
Максимален светлосен интензитет 1,808 candela
Компатибилни батерии Built-in 1050mAh Lithium Polymer Battery
Начин на полнење MCC1A Magnetic USB Charging
Извор на светлост High-Performance Neutral White LED (4000k~5000K), High-Performance Cool White LED (5700K~6700K)
Начин на вклучување на модови Central Button & Selector
Нивоа на осветленост - модови и трајност  
Turbo 1,000~300 lumens
Run time turbo 4 + 110 minutes
Heigh 300~60 lumens
Run time heigh 140 + 20 minutes
Med 60 lumens
Run time Med 12 hours + 50 minutes
Low 15 lumens
Run time Low 41 hours
Moon 1 lumen
Run time moon 8 days
Optical Power (Typ.) 580mW
Max Runtime 4 hours
Wavelength (Typ.) - for UV 365
Strobe Да
SOS / BEACON Не
Технички карактеристики  
Водоотпорност IPX7
Тежина 87 gr
Висина 15 mm
Должина 110 mm
Ширина 25 mm
Пакување Картонска кутија Gift
Намена Секојдневна , презентации , надворешна употреба , флуоросцентен детектор ,детектопр на нечистотии ,проверка на чистота во хотели, детекција на инфекции на кожа
Содржина на пакувањето  
  Arkfeld UV (Battery Included) x 1
  MCC1A Magnetic USB Charging Cable x 1
  Упатство за користење x 1
Материјал  
  Алуминиумска легура

Customer Reviews

 1. Samantha Smith
  Phasellus id mattis nulla. Mauris velit nisi, imperdiet vitae sodales in, maximus ut lectus. Vivamus commodo scelerisque lacus, at porttitor dui iaculis id. Curabitur imperdiet ultrices fermentum.
  27 May, 2018
 2. Adam Taylor
  Aenean non lorem nisl. Duis tempor sollicitudin orci, eget tincidunt ex semper sit amet. Nullam neque justo, sodales congue feugiat ac, facilisis a augue. Donec tempor sapien et fringilla facilisis. Nam maximus consectetur diam. Nulla ut ex mollis, volutpat tellus vitae, accumsan ligula.
  12 April, 2018
 3. Helena Garcia
  Duis ac lectus scelerisque quam blandit egestas. Pellentesque hendrerit eros laoreet suscipit ultrices.
  2 January, 2018

Write A Review