Мени

Olight Warrior Mini 2 Lava Camo Limited батериска лампа

● Паметен сензор за блиски пречки: Сензорот спречува прегревање со автоматско намалување на светлоста или целосно ја гаси LED сијалицата после 1 минута ако лампата има пречка на предниот дел пред леќата.

● Голема снага во мало пакување: Максимални 1,750 lumens, 220 метри домет на зракот и 45 дена постојана работа во најнизок мод.

● EDC секојдневна  & Тактичка употреба: Компактна димензија со карабинер-прстен и двоен прекинувач , ова ја прави супер поволна EDC секојдневна лампа но и за тактичка употреба.. Страничен преден прекинувач за избор на 6 модови за дневна употреба и заден прекинувач за брзи тактички два мода на работа.

● Клип со две насоки: Напред или назад , може да изберете два начина како да ја прицврстите лампата со двостраниот клип што Ви дава поголема практична употреба.

* 3500mAh 18650 батеријата е компатибилна со Olight modelite: Perun, Baton Pro, S30R II, S30R III, S2R Baton, Warrior Mini 2

 • Залиха: од лагер
 • Бренд:
 • код: warrior-mini-2-lava
Залиха: од лагер
6990ден.✔ EDC лампа
Лимитирана серија со лава камуфлажна текстура

✔ Голема снага
Во турбо мод развива 1750 лумени.

✔ Снажна и компактна
Warrior Mini 2 е со мала димензија , одлично пасува во џеб

✔ Страничен прекинувач
Лесно достапен реден прекинувач за менување на модовите за ајчина и лед индикатор за состојба на наполнетост на батеријата

✔ Клип привезок
Двостраниот клип може да се постави на две места напред или на крајот од лампата. Исто може да се комбинира со привезокот и прстенот во карабин облик

✔ Сензор за пречки
Поседува вграден сензор во оптиката кој детектира пречки пред LED светлото и го намалува интензитетот за да не дојде до прегревање на лампта или објектот пред неа. Исто може и да ја исклучи целосно

✔ Целосно тактичка
Брз заден тактички прекинувач за турбо мод или стробо мод

✔ USB полнење со мегнетен приклучок

Технички детали општо  
Досег на зракот 220 m
Максимална количина на светлосен зрак 1.750 lumen
Светлосен интензитет макс 12.300 candela
Компатибилни батерии Customized 3500mAh 3.6V 18650 Rechargeable Battery
Начин на полнење Преку USB кабел со магнетен приклучок MCC3 Magnetic USB Charging Cable
Извор на светлост High Performance LED (6000~7000K)
Тип на леќа и оптика TIR Optic Lens & Protective Glass Lens
Начин на вклучување на модови Tail Switch - Заден прекинувач и преден прекунувач 
Нивоа на осветленост - модови и трајност  
Turbo 1,750~500~200 lumens
Run time tturbo 4 + 206 + 40 minutes
High 500~200 lumens
Run time High 218 + 55 minutes
Med 120 lumens
Run time Med 19 hours
Low 15 lumens
Run time Low 164 hours
Moon 1 lumen
Run time Moon 45 денови
Strobe Да ,  1,750 lumens, 13Hz
SOS / BEACON Не
Технички карактеристики  
Водоотпорност IPX8
Тежина 122 gr  (Including Battery, Pocket Clip, Lanyard Clip )
Должина 118  mm
Дијаметар на главата 25 mm
Дијаметар на телото 23 mm
Пакување Картонска кутија Gift
Намена Секојдневна , надворешна употреба , самоодбрана , тактичка употреба
Содржина на пакувањето  
  Warrior Mini 2 ( Lithium батерија вклучена ) x 1
  MCC3 Magnetic USB Charging Cable x 1
  Two-Way Pocket Clip x 1
  Lanyard Clip x 1
  Carabiner-Style Ring x 1
  Lanyard x 1
  Упатство за користење x 1
Материјал  
  Алуминиумска легура

Customer Reviews

 1. Samantha Smith
  Phasellus id mattis nulla. Mauris velit nisi, imperdiet vitae sodales in, maximus ut lectus. Vivamus commodo scelerisque lacus, at porttitor dui iaculis id. Curabitur imperdiet ultrices fermentum.
  27 May, 2018
 2. Adam Taylor
  Aenean non lorem nisl. Duis tempor sollicitudin orci, eget tincidunt ex semper sit amet. Nullam neque justo, sodales congue feugiat ac, facilisis a augue. Donec tempor sapien et fringilla facilisis. Nam maximus consectetur diam. Nulla ut ex mollis, volutpat tellus vitae, accumsan ligula.
  12 April, 2018
 3. Helena Garcia
  Duis ac lectus scelerisque quam blandit egestas. Pellentesque hendrerit eros laoreet suscipit ultrices.
  2 January, 2018

Write A Review