Мени

Готвачки нож Yaxell серија Super Gou Ypsilon Chef's 200mm јадро SG2 дамаскус 193 слојa HRC63 со дрвен штитник

 • Залиха: од лагер
 • Бренд:
 • код: 37200
Залиха: од лагер
37750ден.

ОСОБИНИ

Ypsilon има јадро од SG2 Micro-Carbide powder Stainless челик со цврстина од супер 63HRC , вкупно 193 слоја на железо ,со по 96 слоја на секоја страна од наизменично мек и Stainless челик, вкупно 193 слоја .Сето ова исто дава уникатна дамаст шара на површината на сечилото. Употребен е прашкаст челик заради неговата особина да е чист и издржлив.
Сето ова дава исклучителна острина на ножот

Yaxell Super Gou Ypsilon е направен како надградба на одличниот Super Gou од дамаст од 161 слој и во 2017 е рангиран како Број 1 нож рангиран од wiki.ezvid.com USA.

Рачката е од црна micarta со втиснато самурајско лого и е одобрена од FDA дирекции за храна и познато е дека е одлично отпорна при користење.Самата рачка има заоблен облик-стомак , рачно е финиширана до брилјантен сјај  и ќе трае со децении, има метален завршеток од stainless 18/10 челик кој дава подобар баланс на ножот при користење.

Сите елементи на ножот даваат исклучителен изглед на ножот но исто секако поседува неспоредливи својства за сечење.

На самото сечило рачно се изгравирани четири јапонски карактери кои значат : Super Gou , the Samurai spirit " , исто и на металниот крај од рачката. Името Ypsilon доаѓа од германската буква Y но и го представува и логото на Yaxell

Ножот се испорачува со дрвена Katana футрола- навлака

Ножот е наменет за обработка на сите видови храна односно за сечење, дробење , правилно сецкања на зеленчук , овошје , месо , риба и друга храна

Рачно е направен во Seki City Јапан

Одржување со плакнење во вода со поредок детергент

Ножот треба да се чува од удари или испуштања на под. Ножот не е предвиден да се удира врз него.

Не смее да се пере во машина за садеви !

Yaxell Ypsilon Chef's нож
модел број 37200

Аголот на сечилото е 12 степени , наострен е од двете страни
Должината на сечилото е 200мм / 8inc
Ширина на сечилото е 47mm
Тврдост на сечилото 63±1 HRC
Тежина 230 gr


 

Customer Reviews

 1. Samantha Smith
  Phasellus id mattis nulla. Mauris velit nisi, imperdiet vitae sodales in, maximus ut lectus. Vivamus commodo scelerisque lacus, at porttitor dui iaculis id. Curabitur imperdiet ultrices fermentum.
  27 May, 2018
 2. Adam Taylor
  Aenean non lorem nisl. Duis tempor sollicitudin orci, eget tincidunt ex semper sit amet. Nullam neque justo, sodales congue feugiat ac, facilisis a augue. Donec tempor sapien et fringilla facilisis. Nam maximus consectetur diam. Nulla ut ex mollis, volutpat tellus vitae, accumsan ligula.
  12 April, 2018
 3. Helena Garcia
  Duis ac lectus scelerisque quam blandit egestas. Pellentesque hendrerit eros laoreet suscipit ultrices.
  2 January, 2018

Write A Review