Мени

Готвачки нож Yaxell серија Ran Plus Chef's 150mm дамаск 69 слоја јадро VG10 HRC61

 • Залиха: од лагер
 • Бренд:
 • код: 36628
Залиха: од лагер
11720ден.   

ОСОБИНИ

Краток главен готвачки нож. Должината на сечилото е 150mm забележително пократко од стандардниот главен готвачки нож.
Полесен е и не му треба многу простор за ракување

Ran Plus серијата има јадро од VG10 челик со цврстина од супер 61HRC и од по 34 слоја на секоја страна од наизменично мек и Stainless челик, вкупно 69 слоја .
Дако плус на RAN серијата овде ножот има рачно изгравирани Канџи јапоснки карактери на сечилото и има ознака на металниот крај на рачката
Површината на сечилото има препознатлива дамаст шара.

Рачката е од црна micarta прицврстена со две метални нитни и има метален завршеток на крајот. Микарта е одобрена од FDA дирекции за храна и познато е дека е одлично отпорна при користење.Сјајно е финиширана  и ќе трае со децении.

На самото сечило впишано е името на серијата

Ran серијата е особено популарна , со прифатлив ранг на цена и одлични перформанси
Ножот е наменет за обработка на сите видови храна односно за сечење, дробење , правилно сецкања на зеленчук , овошје , месо , риба и друга храна

Рачно е направен во Seki City Јапан

Одржување со плакнење во вода со поредок детергент

Ножот треба да се чува од удари или испуштања на под. Ножот не е предвиден да се удира врз него. Не смее да се пере во машина за садеви

Yaxell  Ran Plus Chef's Краток нож
модел број 36628

Аголот на сечилото е 12 степени , наострен е од двете страни
Должината на сечилото е 150 mm
Ширина на сечилото е 45mm
Тврдост на сечилото 61±1 HRC
Тежина 155 gr

Customer Reviews

 1. Samantha Smith
  Phasellus id mattis nulla. Mauris velit nisi, imperdiet vitae sodales in, maximus ut lectus. Vivamus commodo scelerisque lacus, at porttitor dui iaculis id. Curabitur imperdiet ultrices fermentum.
  27 May, 2018
 2. Adam Taylor
  Aenean non lorem nisl. Duis tempor sollicitudin orci, eget tincidunt ex semper sit amet. Nullam neque justo, sodales congue feugiat ac, facilisis a augue. Donec tempor sapien et fringilla facilisis. Nam maximus consectetur diam. Nulla ut ex mollis, volutpat tellus vitae, accumsan ligula.
  12 April, 2018
 3. Helena Garcia
  Duis ac lectus scelerisque quam blandit egestas. Pellentesque hendrerit eros laoreet suscipit ultrices.
  2 January, 2018

Write A Review