Мени

Olight Arkfeld CW black flat батериска лампа со ласерски покажувач

● EDC лампа со две светла: Бело светло со 5 нивоа на јачина и максимум 1000 лумени и зелен ласер со ≤0.39mW, Class 1. Меморијата на лампата овозможува да се запамти последно вклучениот мод , така да секогаш  е спремна за употреба.

● Плоснато и многу тенко тело: Изработена машински од монолитно парче алуминиум.Уникатен квадратен облик. Супер добра за држење во рака или носење во џеб. Тежи само  87grama и дебелина од 15mm.

● За сите потреби: LED светло за сите места каде треба добра осветленост. Ласерскиот зрак е супер за презентации или кога сте на должност , но исто го сакаат и домашните миленичиња!

● Клип за џеб и магнетно прикачување: Клипот одлично се прикачува на џеб од панталони или кошула и лесна е за носење.Исто крајот на лампата е магнетен со што лесно се прикачува на метални површини за да ја користите лампата без држење.

 • Залиха: од лагер
 • Бренд:
 • код: arkfeld-bk
Залиха: од лагер
6860ден.   

✔ Единствен дизајн и начин на изработка
Arkfeld е изработена со машинка обработка на едно солидно парче алуминумска легура 

✔ Во повеќе бои
Изберете дизајн кој Ви одговара, се изработува во неколку бои на телото✔ ЛЕД светло и ласерски покажувач
ЛЕД светлото може да биде неутрално бело или чисто бело во зависност од купениот модел. Кај сите е вграден прецизен зелен ласер✔ Практични функции
Индикатор за стаус на батеријата

✔ Лесно управување
Централно копче за вклучување и нивоа и прстен околу него за мод на работа


✔ Магнет
Крајот на лампата е магнетен и може да се искористи за прикачување на метални површини 

Технички детали општо  
Досег на зракот 101 m
Максимална количина на светлосен зрак 1000 lumen
Максимален светлосен интензитет 2,560 candela
Компатибилни батерии Built-in 1050mAh Lithium Polymer Battery
Начин на полнење MCC3 Magnetic USB Charging
Извор на светлост High-Performance Neutral White LED (4000k~5000K), High-Performance Cool White LED (5700K~6700K)
Начин на вклучување на модови Central Button & Selector
Нивоа на осветленост - модови и трајност  
Level 1 1,000~300 lumens
Run time Level 1 4 + 110 minutes
Level 2 300~60 lumens
Run time Level 2 126 + 34 minutes
Level 3 60 lumens
Run time Level 3 11 hours + 50 minutes
Level 4 15 lumens
Run time Level 4 41 hours
Level 5 1 lumen
Run time Level 5 8 days
Strobe Да
SOS / BEACON Не
Технички карактеристики  
Водоотпорност IPX7
Тежина 87 gr
Висина 15 mm
Должина 110 mm
Ширина 25 mm
Пакување Картонска кутија Gift
Намена Секојдневна , презентации , надворешна употреба , играчка за домашни мил.
Содржина на пакувањето  
  Arkfeld (Battery Included) x 1
  MCC3 Magnetic USB Charging Cable x 1
  Упатство за користење x 1
Материјал  
  Алуминиумска легура

Customer Reviews

 1. Samantha Smith
  Phasellus id mattis nulla. Mauris velit nisi, imperdiet vitae sodales in, maximus ut lectus. Vivamus commodo scelerisque lacus, at porttitor dui iaculis id. Curabitur imperdiet ultrices fermentum.
  27 May, 2018
 2. Adam Taylor
  Aenean non lorem nisl. Duis tempor sollicitudin orci, eget tincidunt ex semper sit amet. Nullam neque justo, sodales congue feugiat ac, facilisis a augue. Donec tempor sapien et fringilla facilisis. Nam maximus consectetur diam. Nulla ut ex mollis, volutpat tellus vitae, accumsan ligula.
  12 April, 2018
 3. Helena Garcia
  Duis ac lectus scelerisque quam blandit egestas. Pellentesque hendrerit eros laoreet suscipit ultrices.
  2 January, 2018

Write A Review