Мени

Olight Baton 3 Pro Black батериска лампа

● Посилна и потрајна: Максимална снага од1,500 lumens и максимален досег од 175 meters, може да работи непрекинато 120 дена во најслабиот мод. Идеална на многу активности и како EDC лампа

● Уникатен и корисен дизајн: Нов дизајн на текстурата на телото, комфорна егрономска и нелизгачка површина. Новодизајниран преден прекинувач со конкавен дизајн, со помала можност за случајно вклучување, со зголемена површина за олеснето користење. Клипот е двостран и е новодизајниран со поширока стега за посигурно држење.

● Достапна со две температури на боја на светлината: Се произведува како Cool white и Neutral white.

● Брзо полнење и лесна за складирање: Лесно се полни целосно за 3,5 ласа преку MCC3 USB магнетен кабел, компатибилен со сите полначи за телефон или USB порти на електронски уреди. Вклучува L приклучок метален за лесно чување или користење на батеријата. Со вклучена мала торбица за лампата.

 • Залиха: од лагер
 • Бренд:
 • код: baton3pro-bk
Залиха: од лагер
5330ден.   

Технички детали општо  
Досег на зракот 175 m
Максимална количина на светлосен зрак 1500 lumen
Начин на полнење на батеријата MCC3 Magnetic USB Charging Cable
Компатибилни батерии Customized 3200mAh 3.6V 18650 Rechargeable Lithium-ion Battery
Максимален интензитет на светлината 7900 candela
Извор на светлост High Performance CW / NW LED
Тип на леќа TIR Lens
Начин на вклучување на модови Side Switch
Фактор на димензија Medium size (Permanent Marker)
Нивоа на осветленост - модови и трајност  
Level 1 1,500~600 lumens
Runtime Level 1 2 minutes + 177 minutes
Level 2 600-120 lumens
Run time Level 2 180 + 25 minutes
 Level 3 120 lumens
Run time Level 3 17 hours
 Level 4 15 lumens
Run time Level 4 100 hours
Level 5 0.5 lumens
Run time Level 5 120 days
Strobe Да
SOS / BEACON Не
Технички карактеристики  
Водоотпорност IPX8
Тежина 103 gr
Должина 101.4 mm
Дијаметар на главата 23 mm
Дијаметар на телото 23 mm
Пакување Картонска кутија
Намена EDC секојдневна , привезок , возила, кампување , риболов, дома, општа употреба
Содржина на пакувањето  
  Baton 3 Pro black Flashlight x 1
  Customized 3200 mAh 3.6V 18650 Battery ×1
  MCC3  Magnetic Charging Cable ×1
  Blue Pocket Clip ×1(Installed on the flashlight) ×1
  L држач со прилепување ×1
  Футрола x 1
  Упатство за користење x 1
Материјал  
  Алуминиумска легура

 

Customer Reviews

 1. Samantha Smith
  Phasellus id mattis nulla. Mauris velit nisi, imperdiet vitae sodales in, maximus ut lectus. Vivamus commodo scelerisque lacus, at porttitor dui iaculis id. Curabitur imperdiet ultrices fermentum.
  27 May, 2018
 2. Adam Taylor
  Aenean non lorem nisl. Duis tempor sollicitudin orci, eget tincidunt ex semper sit amet. Nullam neque justo, sodales congue feugiat ac, facilisis a augue. Donec tempor sapien et fringilla facilisis. Nam maximus consectetur diam. Nulla ut ex mollis, volutpat tellus vitae, accumsan ligula.
  12 April, 2018
 3. Helena Garcia
  Duis ac lectus scelerisque quam blandit egestas. Pellentesque hendrerit eros laoreet suscipit ultrices.
  2 January, 2018

Write A Review