Мени

Olight i3T EOS батериска лампа

AAA батерија:180 lumeni излез со една мала ААА батерија

Компактна: Лесна со алуминиумско тело, со двостран клип за прикачување пригоден за разни начини на носење

Лесно вклучување: Прекинувач на крајот со два мода на светење 5/180 лумени

Егрономска: Спирален дизајн на телото дава солидно држење во рака

 • Залиха: од лагер
 • Бренд:
 • код: i3t-eos
Залиха: од лагер
1590ден.   Технички детали општо  
Досег на зракот 60 m
Максимална количина на светлосен зрак 180 lumen
Начин на полнење на батеријата Optional charger
Компатибилни батерии 1 x 1.5V AAA Alkaline Battery (Included), 1 x 1.5V AAA NiMH/Lithium Battery (Compatible)
Максимален интензитет на светлината 900 candela
Извор на светлост Philips LUXEON TX CW LED
Тип на леќа TIR Optic Lens
Начин на вклучување на модови Tail Switch
Фактор на димензија Small Size (Car key / Zippo Lighter)
Серија EOS
Нивоа на осветленост - модови и трајност  
High 180 lumens
Run time High 21 minutes
Low 5 lumens
Run time Low 16 hours
Технички карактеристики  
Водоотпорност IPX8
Тежина 39 gr
Должина 89 mm
Дијаметар на телото 15 mm
Пакување Картонска кутија
Намена EDC секојдневна , привезок , подарок
Содржина на пакувањето  
  i3T EOS x 1
  1.5V Alkaline AAA battery x 1
  Упатство за користење x 1
Материјал  
  Алуминиумска легура

 

Customer Reviews

 1. Samantha Smith
  Phasellus id mattis nulla. Mauris velit nisi, imperdiet vitae sodales in, maximus ut lectus. Vivamus commodo scelerisque lacus, at porttitor dui iaculis id. Curabitur imperdiet ultrices fermentum.
  27 May, 2018
 2. Adam Taylor
  Aenean non lorem nisl. Duis tempor sollicitudin orci, eget tincidunt ex semper sit amet. Nullam neque justo, sodales congue feugiat ac, facilisis a augue. Donec tempor sapien et fringilla facilisis. Nam maximus consectetur diam. Nulla ut ex mollis, volutpat tellus vitae, accumsan ligula.
  12 April, 2018
 3. Helena Garcia
  Duis ac lectus scelerisque quam blandit egestas. Pellentesque hendrerit eros laoreet suscipit ultrices.
  2 January, 2018

Write A Review