Мени

Olight RN400 батериско предно светло за велосипед

● Мала предна сијалица со 400 лумени и високоефективна LED сијалица

● Anti-glare lens дизајнирани за поголема сигурност , IPX7 водоотпорност

● Подобрена странична видливост со дизајн за странична осветленост

● USB-C брза порта за полнење на батеријата за заштеда на време

● Лесен за читање батериски индикатор во неколку нивоа

● Garmin mount

 • Залиха: од лагер
 • Бренд:
 • код: olight-r n 400
Залиха: од лагер
2940ден.   

✔ Високо ефективна леќа
Предната леќа е високо ефективна , овозможува и странично осветлување за подобра видливост на велосипедистот , максимален зрак е 400 lumens


✔ Anti-Glare дизајн на зракот
Светлото користи anti-Glare дизајн кој го спречува зракот на свети нагоре со што не ги осветлува другите велосипедисти, пешаци или возила со што е подобрена сигурноста на патот за сите


✔ Брзо USB-C полнење на батеријата
Поседува паметен индикатор за статусот на батеријата и полнењето


✔ Лесно видлив батериски индикатор 
Кратко притискање на батерискиот индикатор кога светилката е Stand by го вклучува индикаторот кој ја покажува состојбата на батеријата


✔ Водоотпорна
Супер водоотпорна , RN 400 има степен IPX7 и може да издржи потопување во вода на 1 метар цели 30 минути


✔ Добредојден Garmin компатибилен
Дизајниран компатибилно со Garmin mount и за подесување на стеги, RN 400 лесно може да се прикачи на шлем , предна монтажа горе или долна монтажа


✔ Лесно ладење и робусен материјал на куќиштето
RN 400 лесно се лади ,  направена од A6061-T6 алуминиум со специјална оксидација по војнички стандард , во рака е ладна и дава цврст впечаток


✔ UI лесно разбирлив
Само кликнете подолго за да ја вклучите / исклучите батеријата , двоен клик за да се менуваат модовите и краток клик за да се подеси осветлувањето или модот на трепкање
Сијалицата ја памти последната поставена поставка


✔ За сите места
Погодна е за ноќно и дневно возење
✔ Трајност
RN 400 има одлично времетраење на користење со едно полнење


✔ Спецификација

Технички детали општо  
Досег на зракот 89 m
Максимална количина на светлосен зрак 400 lumen
Начин на полнење на батеријата USB-C Charging
Трајност максимална 7 hours
Компатибилни батерии 3.7V 900mAh
Извор на светлост Luminus SST-20
Light Form Lumius SST-20
Тип на рефлектор / леќа Anti-glare Lens
Начин на вклучување на модови Side Switch
Фактор на димензија Medium size
Серија Bike Light Series
Нивоа на осветленост - модови и трајност  
LEVEL 1 (lumens) 100
Run-time LEVEL 1 6.5 hours
LEVEL 2 (lumens) 200
Run-time LEVEL 2 3 hours 10 mins
LEVEL 3 (lumens) 400
Run-time LEVEL 3 1 hours 40 mins
LEVEL 4 (lumens) Flash 1(0-200lumens)
Run-time LEVEL 4 7 hours
LEVEL 5 (lumens) Flash 2(0-200lumens)
Run-time LEVEL 5 5 hours 30 mins
Strobe Да
SOS / BEACON Не
Технички карактеристики  
Водоотпорност IPX7
Тежина 85 gr
Должина 72 mm
Ширина 31 mm
Висина 31 mm
Пакување Картонска кутија
Намена Urban Riding, Daily Commuting, Road Cycling
Содржина на пакувањето  
  RN 400 x 1
  Handlebar Mount x 1
  GoPro Mount x 1
  Silicone Strap x 4
  USB-C Cable x 1
  3 mm Hex x 1
  Упатство за користење x 1
Материјал  
  Алуминиумска легура

Customer Reviews

 1. Samantha Smith
  Phasellus id mattis nulla. Mauris velit nisi, imperdiet vitae sodales in, maximus ut lectus. Vivamus commodo scelerisque lacus, at porttitor dui iaculis id. Curabitur imperdiet ultrices fermentum.
  27 May, 2018
 2. Adam Taylor
  Aenean non lorem nisl. Duis tempor sollicitudin orci, eget tincidunt ex semper sit amet. Nullam neque justo, sodales congue feugiat ac, facilisis a augue. Donec tempor sapien et fringilla facilisis. Nam maximus consectetur diam. Nulla ut ex mollis, volutpat tellus vitae, accumsan ligula.
  12 April, 2018
 3. Helena Garcia
  Duis ac lectus scelerisque quam blandit egestas. Pellentesque hendrerit eros laoreet suscipit ultrices.
  2 January, 2018

Write A Review