Мени

Swiss Tool 115mm со два ножа со кожна футрола

 • Ултра практична комбинација од алатки
 • Swiss Made мулти алатка со 26 функциии со кочница секој алат
 • Залиха: од лагер
 • Бренд:
 • код: 3.0323.L
Залиха: од лагер
9860ден.   

Висина 21mm
Должина 115mm
Тежина 290gr
Во комплет со футрола , кожна црна боја

Мулти алатка со метал во сребрена боја со кочница на секоја алатка
Клешта во полн формат
Поседува два ножа со шилести врвови едниот е назабен

Вистинска алатка за професионална намена или секојдневно користење. Со својата димензија и робусност изгледа сериозно и беспрекорно ќе ги заврши сите задачи било да работите на терен или во затворено. 

Алатки - функции

 1. Клешта со шилест врв
 2. Секач на жица за тенки и меки жици па се до 40 HRc
 3. Секач на тврди жици
 4. Штрафцигер 2 mm
 5. Штрафцигер 3 mm
 6. Пила за метал
 7. Турпија за метал
 8. Пила за дрво
 9. Големо сечило мазно
 10. Големо сечило назабено
 11. Длето 7 mm и стругалка
 12. Секач на изолација на кабли по должина
 13. Секач на изолацина на кабли напречен
 14. Одстранувач на изолација и стругач
 15. Phillips штрафцигер 1/2
 16. Шило за кожа- ремен
 17. Отварач на конзерви
 18. Штрафцигер 3 mm
 19. Приклучок за отварач на плутани тапи
 20. Отварач на тапи
 21. Штрафцигер 5 mm
 22. Хебла отварач
 23. Лењир(cm) и агломер за 90 степени
 24. Свиткувач на жица
 25. Отвор за привезок

ДИМЕНЗИИ на клештата:
Висина: 19mm
Должина: 115mm
Ширина: 45mm

ТЕЖИНА на клештата 295g

МАТЕРИЈАЛ: Челик
Главен нож: Со кочница
Отварање на нож со една рака: НЕ
Број на функции: 26
Бoja: СРЕБРЕНА

Customer Reviews

 1. Samantha Smith
  Phasellus id mattis nulla. Mauris velit nisi, imperdiet vitae sodales in, maximus ut lectus. Vivamus commodo scelerisque lacus, at porttitor dui iaculis id. Curabitur imperdiet ultrices fermentum.
  27 May, 2018
 2. Adam Taylor
  Aenean non lorem nisl. Duis tempor sollicitudin orci, eget tincidunt ex semper sit amet. Nullam neque justo, sodales congue feugiat ac, facilisis a augue. Donec tempor sapien et fringilla facilisis. Nam maximus consectetur diam. Nulla ut ex mollis, volutpat tellus vitae, accumsan ligula.
  12 April, 2018
 3. Helena Garcia
  Duis ac lectus scelerisque quam blandit egestas. Pellentesque hendrerit eros laoreet suscipit ultrices.
  2 January, 2018

Write A Review