Мени

Swiss Tool Spirit MX 105mm, Silver, еднорачно отварање на ножот , со најлонска футрола

 • нов модел 2022г
 • Ултра практична комбинација од алатки, функционалност робусност и дизајн
 • Swiss Made мулти алатка со 24 функциии со кочница секој алат
 • Со еднорачно отварање на главното сечило
 • Залиха: од лагер
 • Бренд:
 • код: 3.0224.MN
Залиха: од лагер
9240ден.   

Висина 17mm
Должина 115mm
Тежина 212gr
Во комплет со футрола , најлон црна боја

Мулти алатка со метал во црна боја со кочница на секоја алатка
Клешта во полн формат

Вистинска алатка за професионална намена или секојдневно користење. Со својата димензија и робусност изгледа сериозно и беспрекорно ќе ги заврши сите задачи било да работите на терен или во затворено. Овој нов модел 2022г се одликува со можност за еднорачно отварање на ножот.

Алатки - функции

 1. Клешта со шилест врв
 2. Секач на жица за тенки и меки жици па се до 40 HRc
 3. Секач на тврди жици
 4. Штрафцигер 2 mm
 5. Пила за метал
 6. Турпија за метал
 7. Ножици
 8. Големо сечило со еднорачно отварање
 9. Пила за дрво
 10. Длето 7 mm и стругалка
 11. Секач на изолација на кабли по должина
 12. Секач на изолацина на кабли напречен
 13. Одстранувач на изолација и стругач
 14. Phillips штрафцигер 1/2
 15. Шило за кожа- ремен
 16. Отварач на конзерви
 17. Штрафцигер 3 mm
 18. Приклучок за отварач на плутани тапи
 19. Отварач на тапи
 20. Штрафцигер 6 mm
 21. Хебла отварач
 22. Лењир(cm) и агломер за 90 степени
 23. Свиткувач на жица
 24. Кука за повлекување

ДИМЕНЗИИ на клештата:
Висина: 17mm
Должина: 105mm
Ширина: 38mm

ТЕЖИНА на клештата 212g

МАТЕРИЈАЛ: Челик
Главен нож: Со кочница
Отварање на нож со една рака: ДА
Број на функции: 24
Бoja: Сива

Customer Reviews

 1. Samantha Smith
  Phasellus id mattis nulla. Mauris velit nisi, imperdiet vitae sodales in, maximus ut lectus. Vivamus commodo scelerisque lacus, at porttitor dui iaculis id. Curabitur imperdiet ultrices fermentum.
  27 May, 2018
 2. Adam Taylor
  Aenean non lorem nisl. Duis tempor sollicitudin orci, eget tincidunt ex semper sit amet. Nullam neque justo, sodales congue feugiat ac, facilisis a augue. Donec tempor sapien et fringilla facilisis. Nam maximus consectetur diam. Nulla ut ex mollis, volutpat tellus vitae, accumsan ligula.
  12 April, 2018
 3. Helena Garcia
  Duis ac lectus scelerisque quam blandit egestas. Pellentesque hendrerit eros laoreet suscipit ultrices.
  2 January, 2018

Write A Review