Мени

Тример за трева и грмушки BCH5200PB Scheppach бензиски мотор 1,8KS

2 ВО 1 БЕНЗИСКИ ТРИМЕР
• Силен 51.7 cc / двотактен бензиски мотор нуди голема количина снага за
сите градинрски задачи во домот и градината
• 450 / 255 mm ширина на сечење за ефективна работа
• Стоп прекинувач и гас контрола со заклучување за лесно користење
• Анти вибрациски систем , вклучена прерамка за лесно и конформно користење
• Автоматско додавање на жицата за косење
• Подесливи велосипедски рачки за егрономска работа

 • Залиха: од лагер
 • Бренд:
 • код: BCH5200PB
Залиха: од лагер
9890ден.   

Силен полупрофесионален тример секач на трева и грмушки
 

Димензии Д x Ш x В 1895 x 617 x 505 mm
Зафатнина на моторот 51,7 кубика
Тип на мотор 2-тактен
Вратило 150 cm, раздвоено вратило
Анти-вибрации да
Ширина на сечење (глава на линијата) 450 mm
Ширина на сечење (сечило) 255 mm
Капацитет на резервоарот за гориво 1,0 L
Гориво Мешавина на гориво 1:40
Моќност 1,3 kW / 1,8 КС

Customer Reviews

 1. Samantha Smith
  Phasellus id mattis nulla. Mauris velit nisi, imperdiet vitae sodales in, maximus ut lectus. Vivamus commodo scelerisque lacus, at porttitor dui iaculis id. Curabitur imperdiet ultrices fermentum.
  27 May, 2018
 2. Adam Taylor
  Aenean non lorem nisl. Duis tempor sollicitudin orci, eget tincidunt ex semper sit amet. Nullam neque justo, sodales congue feugiat ac, facilisis a augue. Donec tempor sapien et fringilla facilisis. Nam maximus consectetur diam. Nulla ut ex mollis, volutpat tellus vitae, accumsan ligula.
  12 April, 2018
 3. Helena Garcia
  Duis ac lectus scelerisque quam blandit egestas. Pellentesque hendrerit eros laoreet suscipit ultrices.
  2 January, 2018

Write A Review