Мени

Olight Marauder 2 батериска лампа

● Лудо јак LED: Max 14,000-lumen широк зрак или префрлено на 800 метри долг здрак

● Вграден сензор за пречка: Најсигурна во својата класа ,поседува термален сензор , сензор на пречка како и дизајнирани перки за ладење со што во целост се спречува прегревање 

● Двострана снага: Едноставен прекинувач на померување за селектирање на осветлување со широк или насочен зрак како и лесен за употреба ротационен селектор за вклучување и менување на сите 7 излезни новоа на осветлување

● USB полнење и празнење: Способно за 30W полнење како и обратно за 30W празнење како полнач на телефон или други уреди. Само 2.5 часа за целосно полнење. Може да полни теелфон, таблети или било кој уред со USB-C . Во комплет со адаптер за полнење

 • Залиха: од лагер
 • Бренд:
 • код: marauder-2-bk
Залиха: од лагер
25800ден.   

✔ Екстремно силна и флексибилна

Olight Marauder 2 продуцира зрак на далечина од 800 метри преку централните LED или 14.000 лумени широкоаголен зрак преку 12 периферни LED


✔ Лесно префрлање преку модовите
Едноставен прекинувач за префрлање од широко светло кон насочено како и ротационо копче за подесување на силата на зракот

✔ Индикатори за јачина на зрак и за статус на батеријата

✔ Реверзно полнење

Може да послужи како батериски Power Bank за полнење на други уреди

✔ Паметно заклучување и одклучување

Лампата се одклучува со брзо завртување на копчето за преку 90 степени. 

✔ Вграден сензор за пречки

Лампата сама се исклучува доколку има пречка пред неа.Има вграден термален сензор како и статички перки за полесно ладење

 

✔ Заштитен USB-C конектор

Конекторот за полнење на крајот на лампата е заштитен односно се пристапува со вртење на задниот обрач на лампата за да се отвори капакот на USB-C конекторот. На тој начин е заштитен од прашина. Целата лампа е водоотпорна до длабочина од 2 метри


Технички детали општо  
Досег на зракот 800 m
Максимална количина на светлосен зрак 14000 lumen
Начин на полнење на батеријата USB-C кабел за полнење
Компатибилни батерии Customized Three 3.6V 5000mAh 21700 Rechargeable Lithium-ion Batteries (Built-in)
Максимален интензитет на светлината 50,600 candela ( широк зрак ) 160,000 candela ( насочен зрак )
Извор на светлост High Performance Cool White LEDs
Тип на рефлектор / леќа TIR Lens & Converging Lens
Начин на вклучување на модови Прекинувач во две положби и ротационо копче
Фактор на димензија средна димензија
Серија Series Maurader
Нивоа на осветленост - модови и трајност  
LEVEL 1 200 lumens(Floodlight), 50 lumens(Spotlight)
Run time LEVEL 1 40 hours(Floodlight), 59 hours(Spotlight)
LEVEL 2 400 lumens(Floodlight), 100 lumens(Spotlight)
Run time LEVEL 2 22 hours(Floodlight), 31 hours(Spotlight)
LEVEL 3 800 lumens(Floodlight), 200 lumens(Spotlight)
Run time LEVEL 3 13 hours(Floodlight), 19 hours(Spotlight)
LEVEL 4 1,600 lumens(Floodlight), 300 lumens(Spotlight)
Run time LEVEL 4 450 minutes(Floodlight), 700 minutes(Spotlight)
Run time LEVEL 5 90 + 90 + 10 + 10 + 70 minutes(Floodlight), 360 + 25 + 15 + 80 + 110 minutes(Spotlight)
LEVEL 6 6,400~3,200~1,600~800 lumens(Floodlight), 650~500~300~200~100 lumens(Spotlight)
Run time LEVEL 6 13 + 120 + 40 + 22 minutes(Floodlight), 115 + 180 + 20 + 20 + 85 minutes(Spotlight)
LEVEL 7 14,000~3,200~1,600 lumens(Floodlight), 850~650~500~300~200~100 lumens(Spotlight)
Run time LEVEL 7 5 + 140 + 45 minutes(Floodlight), 20 + 170 + 85 + 25 + 15 + 85 minutes(Spotlight)
   
Strob Да (Широко зрак ); Не ( насочен зрак )
SOS / BEACON Не
Технички карактеристики  
Водоотпорност IPX8
Тежина 750 gr
Должина 140 mm
Дијаметар на главата 79 mm
Дијаметар на телото 53 mm
Пакување Картонска кутија Gift
Намена Спасување , пребарување, полиција , војска , кампување плаинарење
Содржина на пакувањето  
  Marauder 2 Black x 1
  0.8-meter USB-C (C2C) Cable x 1
  Адаптер за полнење
  Привезок  x 1
  Упатство за користење x 1
Материјал  
  Алуминиумска легура

Customer Reviews

 1. Samantha Smith
  Phasellus id mattis nulla. Mauris velit nisi, imperdiet vitae sodales in, maximus ut lectus. Vivamus commodo scelerisque lacus, at porttitor dui iaculis id. Curabitur imperdiet ultrices fermentum.
  27 May, 2018
 2. Adam Taylor
  Aenean non lorem nisl. Duis tempor sollicitudin orci, eget tincidunt ex semper sit amet. Nullam neque justo, sodales congue feugiat ac, facilisis a augue. Donec tempor sapien et fringilla facilisis. Nam maximus consectetur diam. Nulla ut ex mollis, volutpat tellus vitae, accumsan ligula.
  12 April, 2018
 3. Helena Garcia
  Duis ac lectus scelerisque quam blandit egestas. Pellentesque hendrerit eros laoreet suscipit ultrices.
  2 January, 2018

Write A Review