Мени

Swiss Tool Plus X 115mm еден нож , битови и со кожна футрола

 • Ултра практична комбинација од алатки
 • Swiss Made мулти алатка со 37 функциии со кочница секој алат
 • Хекс ,филипс и торкс битови 
 • Залиха: од лагер
 • Бренд:
 • код: 3.0338.L
Залиха: од лагер
12340ден.

Висина 21mm
Должина 115mm
Тежина 290gr
Во комплет со футрола , кожна црна боја

Мулти алатка со метал во сребрена боја со кочница на секоја алатка
Клешта во полн формат

Вистинска алатка за професионална намена или секојдневно користење. Со својата димензија и робусност изгледа сериозно и беспрекорно ќе ги заврши сите задачи било да работите на терен или во затворено. Како додаток има неколку битови со клуч за заштрафување како и постоње за битовите и во комплет со футрола за носење црна боја

Алатки - функции

 1. Клешта со шилест врв
 2. Секач на жица за тенки и меки жици па се до 40 HRc
 3. Секач на тврди жици
 4. Штрафцигер 2 mm
 5. Ножици
 6. Пила за дрво
 7. Пила за метал
 8. Турпија за метал
 9. Големо сечило назабено
 10. Длето 7 mm и стругалка
 11. Секач на изолација на кабли по должина
 12. Секач на изолацина на кабли напречен
 13. Одстранувач на изолација и стругач
 14. Phillips штрафцигер 1/2
 15. Шило за кожа- ремен
 16. Кука за влечење
 17. Отварач на конзерви
 18. Штрафцигер 3 mm
 19. Отвор за привезок
 20. Приклучок за отварач на плутани тапи
 21. Отварач на тапи
 22. Штрафцигер 5 mm
 23. Штрафцигер 7,5mm
 24. Хебла отварач
 25. Свиткувач на жица
 26. bit wrench
 27. PVC држач за битови
 28. bit Hex 3 (Inbus)
 29. bit Hex 4 (Inbus)
 30. bit Philips 0
 31. bit Philips 3
 32. bit Torx 10 ѕвезда
 33. bit Torx 15 ѕвезда
 34. Место за додатни битови
 35. мини штрафцигер рамен
 36. отварач на плутани тапи

ДИМЕНЗИИ на клештата:
Висина: 21mm
Должина: 115mm
Ширина: 35mm

ТЕЖИНА на клештата 209g

МАТЕРИЈАЛ: Челик
Главен нож: Со кочница
Отварање на нож со една рака: НЕ
Број на функции: 37
Бoja: Сива

 

Customer Reviews

 1. Samantha Smith
  Phasellus id mattis nulla. Mauris velit nisi, imperdiet vitae sodales in, maximus ut lectus. Vivamus commodo scelerisque lacus, at porttitor dui iaculis id. Curabitur imperdiet ultrices fermentum.
  27 May, 2018
 2. Adam Taylor
  Aenean non lorem nisl. Duis tempor sollicitudin orci, eget tincidunt ex semper sit amet. Nullam neque justo, sodales congue feugiat ac, facilisis a augue. Donec tempor sapien et fringilla facilisis. Nam maximus consectetur diam. Nulla ut ex mollis, volutpat tellus vitae, accumsan ligula.
  12 April, 2018
 3. Helena Garcia
  Duis ac lectus scelerisque quam blandit egestas. Pellentesque hendrerit eros laoreet suscipit ultrices.
  2 January, 2018

Write A Review